Sport

Courtois shpallet portieri më i mirë i sezonitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:02 - 17/10/22 |
Opi Nion

Pas Alisson Becker në 2019 dhe Gianluigi Donnarumma në 2021, Thibaut Courtois sapo ka marrë çmimin që dallon portierin më të mirë të sezonit 2021/2022.

Për kujtesë, ai ndali sulmuesit e Liverpool-it në finalen e fundit të Champions League.

Belgu fitoi Ligën e Kampionëve, Superkupën e Spanjës dhe La Ligën me Realin.

Pas