Kryesore

Conference League/Laçi dhe Prishtina kalojnë në turin e tretë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:32 - 29/07/21 |
Opi Nion

Laçi dhe Prishtina janë dy skuadrat shqiptare që kanë arritur të kualifiohen në turin e tretë të Conference League.

Kurbinasit kanë mbyllur në barazim 0-0 ndeshjen e sotme, ndërsa kishin fituar përballë Univ.Craiova me rezultatin 1-0, javën e shkuar në Elbasan Arena. Edhe Kampionët e Kosovës ia dolën të kalojnë në raudin e tretë përballë Connahs Q.  Bardhekaltrit fituan 4-1 sfidën e parë, ndërsa sot u mposhtën 4-2 në Uells./Opinion.al

Pas