Aktualitet

Conference League/ Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 25/05/22 |
Opi Nion

Teksa na ndajnë vetëm pak orë nga finalja e Conference League që do të luhet mes ekipit italian të Romës dhe atij holandez Feyenoord, Garda e Republikes do të marrë nën mbrojtje të gjitha institucionet e rëndësisë së veçantë.

Sipas Tv Klan.al rreth orës 17:00 Garda do të pozicionohet në të gjitha institucionet kryesore që ndodhen ne bulevardin Dëshmoret e Kombit.

Po ashtu rreth 40 efektivë policie kanë ardhur nga Kosova për t’u ardhur në ndihmë kolegëve shqiptarë, për të ruajtur sigurinë gjatë eventit më të rëndësishëm të futbollit të organizuar në Shqipëri.

Finalja e Conference League do të nisë në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania”. Ndërkohë ditën e sotme atmosfera në kryeqytet është ndezur ndërsa Tirana është “pushtuar” nga  tifozët e Romës dhe tifozët e skuadrës holandeze Feyenoord./Opinion.al

Pas