Bota

CIOVID-19 në Itali, mbi 23 mijë raste të reja dhe 307 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:34 - 06/03/21 |
Opi Nion

Italia vijon të regjistroj numër të lartë të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore në Itali raportojnë se janë shënuar 23 641 raste të reja me COVID -19 nga 355,024 testime të kryera në total.

Ndërkohë kanë humbur jetën 307 persona . Numri i përgjithshëm i viktimave që prej fillimit të pandemisë është afro 100 mijë, 99 578 në total.

Mediat italiane raportojnë se aktualisht të infektuar me COVID në shtetin fqinj numërohen 465,812 persona.

Pas