-Jetë dhe Stil

Cilat janë shenjat më kursimtare dhe cilat shpenzojnë më shumë në zodiak?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:52 - 12/10/19 |
xhu lia

Sipas astrologëve disa prej shenjave të horoskopit kanë karakteristikë të harxhojnë më shumë para, ndësa disa të tjera pëlqejnë të kursejnë. Ja sesi ndahen shenjat nga ato që shpezojnë më shumë tek më kursimtarët.

Dashi

I pëlqen të bëjë shoping luksoz, pothuajse në mënyrë kompulsive. Blen duke u bazuar vetëm tek emocionet

Demi

Është natyrë materialiste, e do luksin.

Binjakët

Shpesh lunatikë dhe kapriçozë, nuk janë kursimtarë të mirë!

Gaforrja

Është shenjë kursimtare, vështirë të blejë pa racionim.

Luani

Është një shenjë shumë ambicioze, tenton të kursejë për  t’u përqëndruar tek diçka luksoze dhe më pas të shpenzojë më shumë.

Virgjëresha

Kjo shenjë kursen, ndonjëherë më shumë se duhet. Vështirë t’i dorëzohet ndonjë kënaqësie të vogël.

Peshorja

Me shpirt shumë rinor, kjo shenjë shpenzon shumë për eventet që kanë të bëjnë me mbledhjet e miqve.

Akrepi

Preferon të mos flasë për çështje materiale si paratë ose si t’i kursesh apo shpenzosh ato.

Shigjetari

Nuk bazohet shumë tek materializimi i parasë, por tek cilësia e përvojave.

Bricjapi

Ka një qëndrim shumë negativ ndaj atyre që shpenzojnë për gjëra të tepërta apo ekscentrike.

Ujori

Shumë bujar dhe ëndërrues, ujori ka tendencë të shpenzojë më shumë se sa fiton!

Peshqit

Zakonisht janë të shpërqëndruar dhe nuk mendojnë shumë për paratë e aq më tepër t’i kursejnë ato.

Pas