Aktualitet

Cila ishte përgjigja e saktë e “Turit” në provimin e maturës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 13/06/20 |
Al Do

Merr fund dilema e pyetjes së “Turit” në provimin e maturës së Gjuhë Letërsisë.

Pyetja e mëposhtme, që kishte personzh “Turin” ngjalli përveç revoltave edhe meme sarkastike ndaj testit të maturës të cilin maturantët e konsiderojnë të papërshtatshëm.

“Çfarë bëri Turi se na iku truri?”, ishte një nga memet e maturantëve gjatë protestës së tyre.

Kësaj pyetjeje i është përgjigjur Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi në një intervistë televizive.

Shefja e QSHA tha se përgjigja e saktë ndodhet nën alternativën D. “Turi u hodh në të djathtë për të shmangur shkëmbin dhe gati e përmbysi barkën”. /Opinion.al

Pas