Aktualitet

Çfarë u diskutua? Soreca takon kreun e SPAK


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:41 - 13/02/20 |
Opi Nion

Luigi Soreca, ambasadori i BE në vendin tonë, ka zhvilluar sot një takim me kreun e SPAK, Arben Krajën.

Ky lajm është dhënë nga vet ambasadori i BE, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale e ka quajtur takimin shumë produktiv.

Soreca shkruan se në këtë takim u fol në lidhje me sfidat e SPAK si dhe për rishpërndarjen e kompetencave me Prokurorinë e Përgjithshme dhe zyrat lokale.

 “Takim shumë produktiv sot me Kryetarin e SPAK Z. Arben Kraja. Ne diskutuam sfidat e SPAK si institucion i ri. Kemi shkëmbyer gjithashtu për rishpërndarjen e kompetencave me Prokurorinë e Përgjithshme dhe zyrat lokale, dhe zbatimin e ligjit të ri për masat parandaluese”- shkruan Soreca./ Opinion.al

Pas