Aktualitet

Çfarë u diskutua në takimin e sotëm mes Ruçit dhe Kim?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:04 - 29/06/20 |
Opi Nion

Paraditen e sotme kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti në një takim ambasadoren e SHBA, Yuri Kim.

Mësohet se gjatë takimit u diskutua mbi ecurinë e reformës në drejtësi, të reformës zgjedhore dhe për shpejtimin e plotësimit dhe bërjes funksionale sa më shpejt të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë.

Kryetari i Kuvendit, vuri në dukje se Kuvendi është maksimalisht i angazhuar për suksesin e reformës në drejtësi,të reformës zgjedhore dhe realizimin e pritshmërie të qytetarëve shqiptarë, si kushte thelbësore për të nxitur e mbështetur progresin e Shqipërisë, konsolidimin e demokracisë dhe zhvillimin e vendit./ Opinion.al

Pas