Aktualitet

Çfarë po ndodh në Kuvend? Gazment Bardhi nis mbledhjen e firmave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 12/05/22 |
Opi Nion

Në seancën plenare të kësaj të enjteje, teksa po diskutoheshin disa projektligje ka rënë në sy se deputeti Gazment Bardhi ka qenë me një letër në dorë me emra dhe firma të deputetëve të PD-së.

Mësohet se deputetët e PD-së kanë mbledhur firma për ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për vendimet dhe shpalljen e investitorëve strategjik.

Sikurse shfaqet në videon e siguruar nga Opinion.al, Bardhi është duke folur me kolegët e tij për të mbledhur firmat.

Një ditë më parë mazhoranca rrëzoi në Konferencën e Kryetarëve kërkesën e PD-së për ngritjen e një komisioni të përhershëm për Investitorët Strategjik.

Pas