Aktualitet

Çfarë po ndodh me Juncker dhe Tusk, pse u bllokuan në Antalia?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 17/11/15 |
b.f

ANTALIA (Turqi)- Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, dhe Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk, kanë mbetur të bllokuar në Antalia të Turqisë, ku ndodhen për Samitin G20 për shkak të një problemi lidhur me sigurinë, të paspecifikuar, mbi avionin që duhej t’i risillte ata në Bruksel.

Juncker dhe Tusk tashmë duhet të presin mbërritjen e një avioni tjetër, që ka mundësi të vijë të martën në mëngjes, për tu kthyer në Bruksel. BW

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas