Kronikë

Çfarë mbeti nga masakra në Lushnje, në makinën e autorëve 2 kallashnikovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:04 - 24/08/21 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme vijnë një ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në qytetin e Lushnjës, ku një atentat me armë zjarri i mori jetën 40-vjeçarit, Bledar Muça, dhe të plagosur mbetën 5 persona të tjerë.

Mësohet se Muça ka qenë shënjestra e atentatit, ndërsa të plagosurit janë Judin Velo 32 vjeç që ishte në tavolinë me viktimën, Ervis Tafa, Sara Liçi 24 vjeçe, Majlinda Gjyla 66 vjeçe dhe Sara Cauli 26 vjeçe.

Pas të shtënave autorët u larguan me shpejtësi dhe disa kilometra larg vendngjarjes policia gjeti të braktisur një makinë duke u djegur.  Mjetit tip “Golf” që dyshohet se u përdor nga autorët e krimit në Lushnje rezulton me targa të vjedhura. Gjatë kontrollit brenda tij u gjetën dy armë tip kallashnikov.

Dyshohet se kallashnikovët janë armët që përdorën autorët e krimit për të kryer atentatin në lokal që la të vdekur pronarin Bledar Muça dhe të plagosur kunatin e tij, Judin Velo bashkë me 4 klientë të tjerë të rastësishëm.

Hetuesit kanë marrë kamerat e sigurisë së bizneseve në zonë për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes./Opinion.al

Pas