-U tha në Opinion

Kola: Me ndryshimet zgjedhore Rama fiton një avantazh prej 3-4 deputetësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:02 - 29/10/20 |
el ida

Pedagogu Vehap Kola ka thënë se Shqipëria e ka humbur mundësinë e mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare, për procesin e integrimit në Bashkimin Europian.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Kola tha se është shkelur kushti për organzimin e kësaj konference, që është marrëveshje konsensuale mes palëve për ndryshimet dhe Kodin Zgjedhor.

“Kushti i BE për të organizuar konferncën e parë ishte marrëveshja konsensuale. Ai kusht është  shkelur, konferenca s’do bëhet. Urdhëro thoni tani që do hapen negociatat”, u shpreh Kola.

Më tej ai u shpreh se me ndryshimet zgjedhore Rama fiton një avantazh prej 3-4 deputetësh./Opinion.al

 

Pas