Kronikë

Çështja “Shullazi”/Largohen avokatët, Gjykata: Urdhërojmë gjykim pa mbrojte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:47 - 24/11/21 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate, seanca e sotme gjyqësore e mbajtur në Gjykatën e Apelit të Posaçëm për çështjen e Emiljano Shullazit.

Sipas News 24, avokatët e të pandehurit kanë braktisur seancën. Nga ana tjetër, Gjykata ka thënë se në këtë proces, ky veprim është i përsëritur, pasi avokatët kryesisht nuk paraqiten.

Për shkak të refuzimit, gjykata ka dhënë urdhër për gjykim pa mbrojtës, për dy të pandehurit Blerim Shullazin dhe Gilman Dodanin.

Pas