-U tha në Opinion

Celibashi: Fleta e votimit do ketë dhe element sigurie të padukshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:18 - 06/04/21 |
Opi Nion

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka thënë se ditën nesërme fillon printimi fletës së votimit që do të përdoret në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në emisionin “Opinion”, Celibashi zbuloi se fleta e votimit do të ketë element të dukshëm dhe të padukshëm, gjë e cila do të bëj të mundur shmangien e manipulimit të votave.

“Nesër në mëngjes fillon printimi i fletës së printimit. Nuk dua ta fsheh qe preferenca ka qenë për një kompani të huaj, kjo kompani ka një eksperiancë 25 vjeçare ne Shqiperi. Në realitet do të ketë element sigurie të dukshme e të padukshme. Numri i zgjedhësve janë rreth 3.5 milionë, ai është numeti dhe teorikisht aq duhet të votojmë.”-tha Celibashi.

Pas