Aktualitet

Çekët e ndaluar në uzinën e Poliçanit, Ministria e Mbrojtjes jep detajetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:07 - 21/08/22 |
Opi Nion

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar lidhur me ndalimin e dy personave me shtetësi çeke në tunelet e Uzinës së Poliçanit.

Përmes një njoftimi bëhet me dije se përveç dy shtetasve çekë u shoqëruan edhe bashkëjetueset e tyre, gjithashtu çeke.

Njoftimi

Rreth orës 08:40 të mëngjesit të sotëm, tek një nga tunelet në Uzinën e Poliçanit, janë konstatuar lëvizje të personave të paidentifikuar.

Menjëherë Policia Ushtarake në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kanë izoluar hyrjet e tuneleve të cilët janë pothuaj se të gjithë komunikues me njëri tjetrin dhe pas kërkimeve kanë ndaluar dy persona me kombësi çeke.

Rreth orës 12:30 në distancë 1.5 km larg tuneleve jashtë perimetrit të rrethimit të repartit u konstatuan dhe shoqëruan edhe dy shtetase te kombësisë çeke, bashkëjetuese të dy shtetasve të mësipërm.

Personat e mësipërm janë ndaluar dhe aktualisht vazhdojnë procedurat nga autoritetet e sigurisë në vend.

 

 

Pas