Bota

CCN publikon hartën: Ja zonat në Ukrainë që po sulmohen nga RusiaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:22 - 24/02/22 |
Opi Nion

CNN ka publikuar një hartë të sulmeve dhe shpërthimeve të Rusisë në territorin e Ukrainës. Gazetarët dhe dëshmitarët e CNN në qytetet anembanë Ukrainës kanë raportuar se kanë dëgjuar shpërthime në orët e para të së enjtes.  Sipas dëshmitarëve, shpërthime të fuqishme janë dëgjuar në Kiev, Kharkiv, Kramatorsk, Dnipro, Mariupol, Odessa, Zaporizhzhia.

Në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev dëgjuan shpërthime nga lindja në drejtim të aeroportit ndërkombëtar të qytetit.

Përdoruesit e mediave sociale raportuan se kishin dëgjuar disa shpërthime në zonën Boryspil në lindje të kryeqytetit, ku aeroporti ndërkombëtar ndodhet rreth 25 kilometra (15 milje) nga qyteti.

Dy persona në qytetin lindor, që ndodhet rreth 120 kilometra (75 milje) në veri të Donetskut të kontrolluar nga separatistët, i thanë CNN se dëgjuan të paktën dy shpërthime masive.

Po ashtu një ekip i CNN në qytetin rus të Belgorodit, rreth 80 kilometra (50 milje) në veri të Kharkiv, tha se ata dëgjuan disa shpërthime që dukeshin si zjarr artilerie./Opinion.al

Pas