Aktualitet

Çantë e dyshimtë te ‘Rruga e Salës’ në Tiranë, policia rrethon zonën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 07/09/21 |
Opi Nion

Një objekt i dyshimtë në tokë është konstatuar në afërsi të rrugës “Mustafa Matohiti”, apo e njohur si “Rruga e Salës”.

Në vendngjarje ka mbërritur Policia e Tiranës dhe dyshohet për një çantë të harruar.

Sipas procedurave në raste të tilla, do të thërritet njësia xheniere për të bërë kqyrjen e çantës.

“Më datë 07.09.2021, rreth orës 09:15, njoftohemi nga punonjësi i policisë në shërbim se në rrugën “Mustafa Matohiti”, është konstatuar një çantë shpine. Sherbimet e Policisë kanë bërë rrethimin e vendit dhe kanë njoftuar forcat xheniere për veprime të metejshme. Paraprakisht dyshohet se është një çantë e braktisur”, njofton policia./Opinion.al

Pas