Aktualitet

Caktohet raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit. Data dhe ora


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:35 - 10/05/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar mbledhja e Konferencës së Kryetarëve.  Ditën e sotme është marrë vendimi që raundi i parë për zgjedhjen e presidentit të ri të jetë data 16 maj ora 17:00.

Po ashtu në mbledhjen e sotme u miratua rendi i ditës, ku përveç datës për mbajtjen e raundit të parë u miratua edhe diskutimi që do të bëhet në Komisionin e Ligjeve në datën 15 maj në orën 10:00.

Konferenca e kryetarëve miratoi edhe afatin e dorëzimit të dokumentacionit, që do të jetë data 15 Maj deri në orën 16:00./Opinion.al

Pas