-Shëndeti

Çaji i zi armiku i diabetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:00 - 10/11/15 |
root

Pini pesë gota çaj të zi në ditë dhe do ti thoni “lamtumirë” diabetit. Daily Mail ka publikuar një studim të “Health Council”, ku thuhet se tre ose pesë gota çaj në ditë zvogëlojnë mundësinë e diabetit në organizmin tuaj.

Jo më kot në shkollat gjermane, çajin ua servirin fëmijëve çdo ditë sidomos në orarin e drekës, raporton The Daily Telegraph.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas