-U tha në Opinion

Buzhala: Shumica e ministrave të Ramës janë kurban! SPAK një ditë të bukur…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 28/04/22 |
el ida

Gazetari Berat Buzhala, duke komentuar punën e ministrave të qeverisë Rama, tha në emisionin “Opinion” se shumë nga ministrat e kabinetit janë kurban. Ai argumentoi se ata kanë nënshkruar dokumenta që mund t’i bëjnë subjekte të SPAK.

Pjesë nga diskutimi në studio:

Buzhala: Shumica e tyre janë kurban. E kemi parë edhe në ta kalumen.

Fevziu: Kush është kurban?

Buzhala: Arbeni psh. Ka nënshkruar dokumenta dhe SPAK një ditë të bukur…

Fevziu: Ahmetaj nuk besoj se ka nënshkruar dokumenta…

Buzhala: Ka qenë pjesëmarrës!

Fevziu: Se’di, nuk besoj se ka nënshkruar!

Një numër i tyre… Arbeni, nuk ka gazetar, nuk ka njeri në Shqipëri që nuk thotë se është i përfshirë tek inceneratorët. Nuk ka njeri në Shqipëri me ndikim kam takuar dhe që nuk thotë se Arbeni është i përfshirë në rast. A ka nënshkruar apo jo, është muhabet tjetër./Opinion.al

 

 

Pas