Bota

Bullgaria dëbon diplomatin rus dhe gjeneralin, akuzohen për spiunazh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 02/03/22 |
Opi Nion

Ministrja e Jashtme e Bullgarisë Teodora Gançovska deklaron se u ka lënë 48 orë kohë një diplomati rus dhe një  gjeneral rezervë bullgar që të largohen nga vendi pasi akuzohen për spiunazh.

Mësohet se gjeneral rezervë bullgar po hetohej nga Prokuroria për dhënien e informacionit të konsideruar sekret shtetëror diplomatit rus

Shërbimet e sigurisë kombëtare dhe prokurorët po vlerësonin informacione shtesë për të parë nëse kishte më shumë njerëz që kishin shkelur statusin e tyre diplomatik në Bullgari./Opinion.al

Pas