Aktualitet

Bruksel, evakuohet xhamia pranë selisë së Bashkimit Europian


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 26/11/15 |
b.f

BRUKSEL- Forcat zjarrfikëse dhe ato të policisë morën pjesë në një aksion për evakuimin e njerëzve në një xhami të vjetër në Bruksel që gjendet fare pranë selisë së Bashkimit Europian. Aty gjendet Qendra Islame e Kulturës.

Zjarrëfikëset kishin marrë një telefonatë nga xhamia duke u njoftuar se kanë gjetur disa zarfe të dyshimta (mbase me antraks). Policia, zjarrfikëset e urgjenca kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje.

Gjithashtu sot, policia federale belge kreu një bastisje në një provincë në jug të Brukselit pas disa informacioneve se aty fshihen njerëz të armatosur.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas