-Jetë dhe Stil

Britania dhe Amerika mbulohen nga reshjet e dëborës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:48 - 21/11/15 |
root

Britania e Madhe dhe shumë shtete amerikane janë mbuluar sot nga reshjet e dëborës. Pas masave të ftohta ajrore reshjet e dëborës kanë mbuluar kryeqytetin britanik, Kentin dhe Beachy.

Në Straffordshire trashësia e borës arriti në 5 cm dhe temperaturat u ulën deri në ­1C. Tulloch Bridge në Skoci ishte vendi më i ftohtë dje, ku temperaturat arritën deri në ­3.6C, ndërsa në pjesën tjetër të Britanisë temperaturat minimale shënuan deri në ­1.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas