Aktualitet

Breshëri dëmton të mbjellat në fshatrat e Maliqit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 29/05/22 |
Opi Nion

Rreshjet e breshërit që përfshinë zonën e Maliqit sot kanë shaktuar dëme në të mbjellat e fermerëve, kryesisht në fshatrat Pendavinj dhe Tërovë.

Sipas informacioneve mësohet se dëmet që rreshjet e breshërit i kanë shkaktuar bujqësisë, në zonën e Maliqit, llogaritet 3 dynymë qepë dhe disa parcela gruri.

Pas