Bota

Brazili kapërcen Britaninë, në vend të dytë për vdekjet nga COVID -19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:13 - 13/06/20 |
Opi Nion

Numri i të vdekurve nga COVID-19 në Brazil kapërceu të premten Britaninë, duke u bërë shteti i dytë më shifrën më të lartë në botë, pas Shteteve të Bashkuara, sipas numrave të lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë së Brazilit.

Brazili ka raportuar gjithsej 828.810 raste të konfirmuara, me 25.982 infeksione të reja në 24 orët e fundit, dhe 909 vdekje të tjera, duke rritur numrin e vdekjeve në 41.828, tha Ministria e Shëndetësisë. Nga rastet e përgjithshme të COVID-19, 365.063 janë rikuperuar, tha ministria./Opinion.al

Pas