Bota

Brazil/ Motrat ekzekutohen në rrugë, pamjet transmetohen në Instagram


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 21/07/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Brazil, ku dy motra binjake u ekzekutuan në mes të rrugës ndërsa ngjarja u transmetua drejtpërdrejtë në rrjetin social Instagram.

Mediat britanike shkruajnë se lidhur me ngjarjen autoritetet kanë arrestuar një adoleshent në verilindje të Brazilit.

Viktima janë dy motra binjake 18-vjeçare, të identifikuara si Amália Alves dhe Amanda Alves. Ato u gjetën të vdekura në anë të një rruge prapa një kompleksi strehimi në Pacajus, Ceará, të Mërkurën e kaluar në mëngjes, disa orë pas vrasjes.

Pamjet video kapën nënat binjake adoleshente duke u gjunjëzuar pranë njëra-tjetrës në rrugë. Ndërsa një foto e shkëputur nga transmetimi në Instagram, shfaq dy motrat me flokë të mbledhura. Mesa duket 17-vjeçari i ka detyruar ato të mbledhin flokët dhe më pas i qëlloi për vdekje me armë pas koke.

Autoritetet nuk kanë dhënë një motiv për ekzekutimet, ndërsa gazeta Jornal de Brasília raportoi se motrat binjake u vranë sepse ishin në dijeni të incidenteve që përfshinin tregtarët lokalë të drogës./Opinion.al

                                                                                                                                                Autori i dyshuar

Pas