Sport

Botërori/ Maroku mposht BelgjikënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:43 - 27/11/22 |
Opi Nion

Maroku ka mposhtur një nga ekipit më të vlerësuara në fillim të kompeticionit, Belgjikën.

Ekipi afrikan fitoi me rezultatin 2-0. Gjatë pjesës së parë, Marokut iu anulua një gol për pozicion jashtë loje të yllit të tyre Ziyech, por në pjesën e dytë që lojtari i Chelsea  dhe shokët e tij shtojnë presionin.

Merita ka edhe trajneri maroken Walid Regragui, që zëvendëson me habi dy nga lojtarët më të njohur, Boufal dhe Hakimi, për Sabiri dhe më pas Aboukhlal, dhe zëvendësuesit e shpërblen atë me dy gola që tashmë e rendisin të parin Marokun në grupin F me 4 pikë në pritje të ndeshjes Kroaci-Kanada.

 

Pas