Sport

Botërori 2022/Brazili mund Zvicrën dhe kualifikohet në fazën tjetërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 28/11/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar ndeshja mes Brazilit dhe Zvicrës për Kupën e Botës. Brazili ka triumfuar me rezultatin 1 me 0 në ndeshjen e sotme të Grupit G. Goli u shënua në minutën e 83’ nga Casemiro.

Me fitoren në ndeshjen e sotme, Brazili është kualifikuar për në fazën e 1/8 të Botërorit 2022 që zhvillohet në Katar.

Brazili renditet i pari në grup me 6 pikë, pasi ka marrë dy fitore radhazi.

Ndërsa për Zvicrën gjithçka varet në ndeshjen e radhës.

Pas