Aktualitet

Bordi vendos: Kosova në UNESCO


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:09 - 21/10/15 |
b.f

Bordi ekzekutiv i UNESCO-s në Paris ka vendosur “pro” pranimit të Kosovës në këtë organizatë. Është ky hapi i parë i procesit vendimarrës që pritet të votohet në muajin nëntor nga Këshilli i Përgjithshëm.  Rezistencë për ta shtyrë vendimin për Kosovën kanë bërë përfaqësuesit e Kubës dhe Rusisë, ndërkohë që i pranishëm në mbledhje ka qenë edhe Zv. Kryeministri Thaçi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas