Aktualitet

Bonusi i bebes, Rama: Përfituan 20 mijë fëmijë, dhe ata që lindën jashtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 14/07/21 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama, mëngjesin e sotëm ka publikuar shifrat e familjeve që kanë përfituar bonusin e bebes.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë bën me dije se 20 mijë fëmijë që kanë lindur në gjysmën e parë të këtij viti kanë përfituar bonusin e bebes.

Po ashtu Rama thotë se bonusi është përfituar 40 mijë lekë për fëmijën e parë, 80 mijë lekë për fëmijën e dytë dhe 120 mijë lekë për fëmijën e tretë.

 “Mirëmëngjes, dhe me lajmin e bukur se 20,000 fëmijë të lindur në gjysmën e parë të vitit, kanë përfituar bonusin e bebes, me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë, pa dallim nëse kanë lindur në Shqipëri apo jashtë vendit, por të regjistruar në vendin amë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas