Bota

Bisedimet/Kuleba këshilloi negociatorët: Mos, hani, mos pini, mos prekni asgjë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 29/03/22 |
Opi Nion

Ministri i Jashtëm ukrainas këshillon negociatorët që të mos ‘hanin e pinë’

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba ka paralajmëruar negociatorët të mos hanë ose pinë kur negociojnë me Rusinë, pasi Abramovich dyshohet se u helmua.

Rusia dhe Ukraina po zhvillojnë sot bisedimet e tyre të paqes në Stamboll.

“Unë këshilloj këdo që shkon për negociata me Federatën Ruse të mos hajë apo pijë asgjë.

“Dhe, mundësisht, shmangni prekjen e çdo sipërfaqeje”, -tha ai.

“Së dyti, të gjitha këto histori – dikush dëgjoi diçka, diku, nga dikush – tani janë shumëzuar, sepse të gjithë janë të etur për lajme, për pasione, tha ministri i Jashtëm ukrainas./Opinion.al

Pas