Bota

Bilanc tragjik: 103 fëmijë të vrarë që prej fillimit të pushtimit rus në Ukrainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 16/03/22 |
Opi Nion

103 fëmijë janë vrarë që prej fillimit të pushtimit rus në Ukrainë.

Lajmi është dhënë nga Prokurorja e Përgjithshme në Ukrainë, Iryna Venediktova.

Forcat ruse kanë shënjestruar më shumë se 400 shkolla dhe 59 prej tyre janë shkatërruar, tha prokurorja e përgjithshme ndër të tjera.

Pas