-Shëndeti

Besojeni ose jo kafeja lufton celulitin/ Mësoni sesi duhet ta përdorniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:30 - 06/05/16 |
b.f

Kini parasysh që të mos i hidhni grimcat e kafes që mbeten pasi bëni kafenë në mëngjes. Në vend të kësaj, përzieni një filxhan me pluhur kafeje me 6 lugë gjelle vaj kokosi dhe me sheqer (kaf ose të bardhë) apo kripë, sipas dëshirës.

Vendoseni përzierjen në një kavanoz dhe merreni me vete në dush.

Ndërkohë që lani trupin, aplikojeni skrabin e kafesë në zonat që kanë celulit dhe fërkojini duke përdorur duart ose një furçë trupi për të stimuluar zonën nëpërmjet masazhimit me lëvizje rrethore. Përfundojeni trajtimin duke u shpëlarë.

Kafeina në pluhurin e kafesë do ta tërheqë lëkurën ndërsa vaji i kokosit do t’i japë asaj lagështinë e duhur!

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas