Sport

Berlusconi motivon skuadrën sipas mënyrës së tij: Ju sjell një autobus plot me prostitutaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:03 - 14/12/22 |
Opi Nion

Pronari i Monza, Silvio Berlusconi, gjatë darkës së Krishtlindjes së ekipit të tij, u bëri futbollistëve një premtim që ka shkaktuar shumë polemika.

Berlusconi theksoi se nëse lojtarët do të arrijnë të fitojnë ndaj një prej ekipeve të mëdha në ndeshjet e ardhshme, ai do u sjellë një autobus plot me prostituta.

“Kemi gjetur një trajner të mirë, simpatik dhe të aftë për të motivuar futbollistët tanë. Edhe unë kam kontribuar në motivimin e tyre sepse u kam thënë që nëse fitojnë ndaj Milanit, Juventusit ose ndonjë tjetër skuadre të madhe në ndeshjet e ardhshme, do t’i sjell një autobus plot me prostituta”, tha Presidenti i Monzës, mes të qeshurave të të pranishmëve.

 

Pas