-U tha në Opinion

Berisha: Zgjodha momentin më të përshtatshëm për t’u larguar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:41 - 14/12/20 |
Semiljana Azizi

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion” Sali Berisha është shprehur se nuk është ndjerë keq që dorëzoi pushtetin dhe u largua nga drejtimi i partisë. Ai u shpreh se nuk i vlerëson liderët jetëgjatë dhe në momentin e largimit, kishte dominuar skenën politike për 23 vite.

“Nuk jam ndjerë keq kur kam dorëzuar pushtetin. Zgjatja e mëtejshme ishte e panvojshme. Kisha 23 vjet që dominoja skenën politike. Zgjodha momentin më të përshtatshëm. Nëse mendon që vetëm ti mund t’i bësh gjërat, ajo është katastrofë. Unë nuk i vlerësoj liderët jetëgjatë. Dhe unë kisha afatin më jetëgjatë që duhej të kisha”, u shpreh Berisha./Opinion.al

Pas