Kryesore

Berisha voton për shkarkimin e Lulzim Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:38 - 11/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo kanë votuar për shkarkimin e kreut aktual Lulzim Basha.

Berisha u afrua pranë kutive për të votuar kur shumica e delegatëve kanë hedhur tashmë votat për shkarkimin e Bashës.

Pasi ka hedhur voton e tij në kuti, Berisha ka përshëndetur me ngritjen e dy gishtave. Ndërsa ditën e sotme pritet edhe të bëhet numërimi i votave, për të kuptuar nëse ata kanë votuar për largimin ose jo të kreut aktual të PD, Lulzim Basha.

Kujtojmë se Berisha thirri Kuvendin e PD-së, për të shkarkuar Lulzim Bashën nga detyra e kryetarit, ndërsa ka deklaruar se do të kandidojë për drejtues të kësaj partie.

Ndërsa nuk dihet se si do të reagojë selia blu dhe kryetari i saj ndaj këtij votimi, do e njohë atë apo jo./Opinion.al

Pas