Aktualitet

Berisha thirrje sipërmarrësve: Braktisini bordet, po mbroni një qeveri që vjedh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 13/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri, Sali Berisha, në një konferencë për mediat ditën e sotme është ndalur sërish te bordet e ngritura nga qeveria për moslejimin e abuzimeve nga ana e tregëtarve.

Berisha iu bëri thirrje sipërmarrësve të largohen nga bordet. Sipas tij anëtaret e Bordeve po marrin një rol të shëmtuar të një qeverie që vetëm vjedh.

“I bëj thirrje të mos pranojnë një regjim të tillë. E mbyll me një thirrje për të gjitha anëtaret e Bordeve, largohuni, braktisini sepse po merrni rol të shëmtuar të një qeverie që vetëm vjedh dhe vetëm vjedh, ju garantoj. Çfarë biznesmensh jeni ju që pranoni në interes të një qeverie dhe një njeriu që vjedh, t’u caktoni shqiptarëve çmimet. Nga buron kjo fuqi? “, tha ai.

Pas