Aktualitet

Berisha takim në degën e Durrësit: Diskutuam për përgatitjet e protestës dhe …Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:10 - 29/10/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka zhvilluar pasditen e së premtes një takim në degën e Durrësit.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Berisha sqaron se në takim u diskutua për përgatitjen e protestës së 12 nëntorit dhe primareve dhe zgjedhjen e kandidatit për qytetar të parë të Durrësit.

“Takim i rëndësishëm në Durrës.

Të dashur miq, dje pasdite, në Selinë e Partisë Demokratike të degës së Durrësit, u zhvillua një takim i drejtuesve të degës së Partisë Demokratike të Durrësit me kryesinë dhe kryetarët e grup-seksioneve të kësaj dege.

Në këtë takim, që u zhvillua në frymën e bashkimit të demokratëve të Durrësit dhe të mbarë Shqipërisë, merrnin pjesë, krahas nënkryetarit të PDSH-së Oerd Bylykbashi, antares së kryesisë së PDSH-së Fatbardha Kadiu, kryetarit të PD-së dega Durrës Igli Cara, anëtarit të Këshillit Kombëtar të PD-së Ardi Muka, nënkryetarit të PD-së Erzen Laçi, dhe ish-sekretari i PD-së Luan Hoti dhe ish-nënkryetarit të PD-së Arlind Boshku, i cili është emëruar nga kryesia e PDSH-së sekretar i degës së PD-së së Durrësit.

Në këtë takim falenderova drejtuesit dhe anëtarët e degës së PD-së Durrës për punën e tyre, në veçanti falenderova z. Luan Hoti për aktin e tij të përgjegjshëm dhe fisnik në kontributin për të bashkuar të gjitha përpjekjet e të gjithë demokratëve të Durrësit për të shpëtuar Durrësin dhe Shqipërinë nga regjimi monist i korruptuar i Edi Ramës, si dhe ftova çdo demokrate e demokratë të Durrësit që të bashkuar të japin kontributin e tyre në këtë moment vendimtar për fatin e demokracisë në Shqipëri.

Në takim u diskutua për përgatitjen e protestës madhështore të datës 12 nëntor dhe primareve dhe zgjedhjen e kandidatit për qytetar të parë të Durrësit”, shkruan Berisha./Opinion.al

 

Pas