Aktualitet

 Berisha për kandidatin për president: Ka firmën në plaçkitjen e bazaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:47 - 04/06/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj kandidatit për president Bajram Begaj, për të cilin dha se ka firmosur në plaçkitjen e bazave ushtarake.

“Fakti është se burime plotësisht të besueshme mediave dhe politikanëve, kanë denoncur se zotëria ka firmën në dokumentet e plaçkitjes së bazave në Gjirin e Palit dhe në Sarandë. Kushtetuta është njëra anë dhe këto janë anë të tjera. Skapi i partisë tha se nuk ka hetim për zotin Begaj.  Skapi nuk guxon të nisë hetime për nivele më të larta, por hap çështje”, Berisha./Opinion.al

Pas