Kryesore

Berisha nxjerr dokumentin me firmën e Nanos, si u ndryshua emri nga PPSH në PSBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:42 - 12/06/22 |
Opi Nion

Sot kur Partia Socialiste e Shqipërisë festoi 31-vjetorin e saj. Kjo ditë feste për PD nuk kaloi edhe pa një reagim nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Berisha ka publikuar një dokument, ku sipas tij kemi të bëjmë vetëm me ndërrim të emrit nga PPSH në PS dhe jo rithemelim të saj.

Dokumenti i 31 viteve më parë mban firmën e Fatos Nanos dhe njoftohet nga ana e tij se PPSH do të quhet Partia Socialiste e Shqipërisë.

“Ja dokumenti! Per fallsifikatoret e historise qe paraqesin ndërrimin e emrit si rithemelim!”,-shkruan Berisha.

Pas