Kryesore

Berisha nxjerr audiopërgjimin e FSHF: Lal plehu e konfirmon, SPAK vegël e partisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:35 - 24/01/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar audio-përgjimin që FSHF i ka bërë publik sot kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe e quan atë nj super skandal.

Në një postim në “Facebook”, Berisha shkruan se Veliaj bashkë me vëllain e kryeministrit Rama kërkojnë të marrin nën kontroll FSHF.

Ai shkruan se kryetari i Bashkisë së Tiranës konfirmon me këto përgjime se SPAK është një vegël e PS.

Ndërsa në vijim ai ka postuar edhe pjesë nga zbardhja e audio-përgjimit që Federata Shqiptare e Futbollit i nxori sot Veliaj.

FSHF e akuzon kryebashkiakun e Tiranës për kërcënim dhe përdorim të një gjyhe banale ndaj anëtarëve të Shoqatës Rajonale të Tiranës.

Super Skandal!

Nje pergjim qe ben autopsine e narkoshtetit!

Kreu i Meduzes se bashku me Olsin kerkon te marre nen kontroll edhe FSHF dhe te vendos pushtetin absolut!

Lal plehu konfirmon SPAK-un si vegel te partise se krimit!

Nga pergjimi del se Lal Plehu ne mbledhje perdori nje fjalor te ndyre prej halabaku!

Miq, mediat publikuan nje pergjim te nje takimi te fshehte, te zhvilluar dje te Lal Plehut ne te cilin ai ka pohuar me gojën e vet para anetareve te shoqates se futbollit “Tirana” se e kontrollon ai drejtesine dhe prokurorinë speciale SPAK. Ne takim ai deklaron:

‘Jo UEFA e FIFA te zbrese, por edhe sikur Zoti dhe Muhamedi te zbresin nuk e ndalin dot luften time. Une do te bej çdo gje per t’ia nxire jeten ketyre me prokurori e SPAK. Tani edhe ne rastse duam te terhiqemi nuk terhiqemi dot sepse nuk terhiqen agjensite qe jane vene ne livizje, prokuroria eshte vene ne levizje’, – thote mes te tjerash Veliaj, qe implikon veten edhe me rende, duke u shprehur si me poshte:

“Futbolli eshte i vetmi ishull qe na ka mbetur pa vene nen kontroll.”

Ne vazhdim pergjimi  nxjerre te gjithe fjalorin e ndyre prej rrugaci ordiner qe perdor ne takim Lal Plehut:

“Po mir mer Sul (i drejtohet ish-futbollistit dhe ish-trajnerit te mirenjohur, Sulejman Mema, i cili eshte aktualisht kryetar i Shoqates Rajonale të Futbollit Tirane), qe qesh me mu tani, po si ka mundesi qe jua ka marre dinjitetin, jua ka marre burrerine, si mund t’i presi robi k*qet dhe te sillesh si rrote k***, duke qene çun futbolli tere jeten?” – thote Lal Plehu, qytetari i pare ne fakt horri i pare me kollaro i Tiranes. Sb”-shkruan Berisha në reagimin e tij./Opinion.al

Pas