Kryesore

Berisha nga Kuvendi: Falenderoj për herë të parë Edi Ramën, është nder për mua…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 21/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit ka dhënë se për herë të parë do të falenderojë Edi Ramën.

Berisha tha se e falënderon kryeministrin sepse ajo që ai synon është largojë Ramën nga Kryeministria.

Jam këtu për të falënderuar për herë të parë Edi Ramin, i cili i tmerruar në panik, deklaroi se nuk bashkëpunon me mua. Ky është një nder i veçantë. Jam sot këtu për të thënë se në një proces mafioz kurrë nuk mund të përlyhet opozita dhe të marrë pjesë. Ky është i vetmi kryeministër në Rajon që nxirret forcërisht nga avioni”,-tha Berisha.

Reagimi i Berishës erdhi pasi kryeministri Rama tha nga foltorja e Kuvendit se do të shkëpuste çdo marrëdhënie me PD nëse Sali Berisha do vinte në krye./Opinion.al

Pas