Kryesore

Berisha në Lezhë: Kishim kundër mafien më të rrezikshme, atë të Xhorxh Sorosit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:33 - 15/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha po vijon turin e tij të takimeve me demokratët në kuadër të fushatës për zgjedhjet e kryetarit të Partisë Demokratike, të cilat do të zhvillohem më 22 maj.

Berisha ndodhet në Lezhë, ku gjatë fjalës ai u shpreh se Sorosi është mafia më e rrezikshme ndërkombëtare.

Rikthyem ashtu si duhet të jetë, i rikthyem Partinë Demokratike. Në këtë rrugë ne kishim vështirësi të jashtëzakonshme dhe forca e vetme që kishim ishte forca e idealeve tona

Ne kishim kundër një qeveri që nuk ka ligj as moral, sepse në një vend demokratik nuk mendon kurrë të marrë peng opozitën. Ne kishim kundër një pseudopozitë, që shërbehej nga qeveria. Fatkeqësisht ne kishim kundër dhe ndofta mafien më të rrezikshme ndërkombëtare, atë të Xhorxh Sorosit.

Në këtë sistem që mbeti pa opozitë të vërtetë në një mënyrë ose tjetër, jo vetëm institucionet shtetërore por edhe nga ato private silleshin me ju sikur të ishin ndërmarrje shtetërore. Ju kërkonin që të mos ndiqnit këtë lëvizje, por këto përpjekje dështuan”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas