Kryesore

Berisha me biznesin e vogël: Programin e qeverisë së ardhshme do ta hartoni juBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 07/06/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Sali Berisha është takuar sot me përfaqësues të biznesit të vogël, ku ka shprehur mbështetjen e tij kundër taksave.

Gjatë fjalës së tij, Berisha iu premtoi përfaqësuesve të biznesit se në programin e qeverisë së ardhshme do jenë pikërisht ata që do e hartojnë paketën fiskale si dhe programin e PD për klimën e biznesit.

Berisha akuzoi qeverinë “Rama” se po dëmton biznesin dhe se po e vjedh nëpërmjet taksave.

 “Janë vërsulur si lukuni mbi ju me propagandën e tyre se jemi të vetmit në Evropë që mbrojmë biznesin e vogël, që jemi këta e jemi ata, packa se vene ne krye njerëz të cilët, zyrtarë të cilët pavarësisht nëse kanë shkolla apo jo, kanë studiuar për financa apo ekonomi, në praktikat e tyre nuk mendojnë gjë tjetër vec si të grabisin ju biznesin e vogël. Keqardhjen më të madhe për represionin e vërtetë që j,u inisiativa juaj e lirë pëson nga një regjim, qeveri e cila ka tipar kardinal vjedhjen. Duhet tu them këtu se hajduti nuk ka as profesion, as moral, as përgjegjësi zyrtare, është vetëm hajdut e mendon se si të plaçkitë tjetrin, në cdo veprim po të analizoni këtë qeveri, gjithë veprimtarinë e saj ndaj jush, është e tëra, se si t’u intimidojë, njëlloj si hajduti që të futet natën në shtëpi e sheh si ta zbrasë shtëpinë, e këta me praktika nga më antiligjoret e anti kushtetueset janë vërsulur si lukuni mbi ju me propagandën e tyre se jemi të vetmit në Evropë që mbrojmë biznesin e vogël, që jemi këta e jemi ata, packa se vene ne krye njerëz të cilët, zyrtarë të cilët pavarësisht nëse kanë shkolla apo jo, kanë studiuar për financa apo ekonomi, në praktikat e tyre nuk mendojnë gjë tjetër vec si të grabisin ju biznesin e vogël për të cilin ju jeni anonimë për ata. Se ata janë një me oligarkët dhe gjithë interesat e tyre bien mbi ju. Jam këtu për tu garantuar se programin e qeverisë së ardhshme do e hartoni ju, e jo specialistët tanë. Paketën fiskale të biznesit të vogël do e hartoni u, më të favorshmen të mundshmen për ju se ky është interesi i vendit. Programin e PD për klimën e biznesit ndaj jush do jetë i hartuar nga ju”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas