Te Fundit

Berisha kundër Primit: Rama më çoi sekserë për Primin. Jam për proporcionalin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:24 - 03/11/15 |
b.f

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha është lundër Primit në kodin zgjedhor. I ftuar në ABC Neës tha se “Sistemi prim apo maxhoranca me ligj që partisë së parë i jep një numër që mund të qeverisë në mënyrë të qetë, ka një të metë të madhe. Një e treta e zgjedhësve janë me partitë e tjera dhe që tu vihet viza këtyre nuk më duket normale. Tendenca po shkon te proporcianali”, Pyetjes së gazetares Milori nëse “Penalizohet Partia Demokratike me ketë kod që kemi ? Berisha iu përgji se Jo. “Ky është një apel që PD të krijojë aleanca të gjera. PD duhet të ridimensionoje rolin e saj”

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas