Kryesore

Berisha, Kryemadhi dhe Ndoka koalicion për zgjedhjet e 6 marsit, kërkesë KQZBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:00 - 01/02/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme Lëvizja Socialiste për Integrim ka depozituar në KQZ kërkesën e regjistrimit të koalicionit me Komisionin e Rithemelimit për zgjedhjet e 6 marsit, të zyrtarizuar tashmë me emrin “Shtëpia e Lirisë”.

Sipas dokumentit të depozituar nga LSI, në koalicion përfshihet edhe Partia Demokristiane.

Kërkesa e LSI-së:

Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Rruga “Ibrahim Rrugova, Nr. 4 Tirane. Lënda: Kërkesë per regjistrimin ne KQZ te koalicionit zgjedhor.

Mbështetur në nenin 65 e vijues te Ligjit Nr 10019 date 29 12.2008, Kodi Zgjedhor i Republikes se Shqiperisë”. ndryshuar, PARTIA “LEVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM”, si parti udhëheqese e koalicionit, kerkon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve regjistrimin e koalicionit zgjedhor për zgjedhjet e pjesshme vendore, te dates 6 Mars 2022.

Emri i koalicionit eshte: “Shtëpia e Lirisë”

(LSI-PD Komisioni i Përkohshem Rithemelimit-PDK)

Shkronjat nistore te Koalicionit do të jene: “SH-L”

Sipas marrëveshjes, drejtuese politike e Koalicionit është “Partia Demokratike e Shqipërisë e pëfaqësuar nga Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit”.

 

Pas