Politikë

Berisha-krerëve të degëve të PD:Programoni punën, protestat do jenë të pandalshmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:18 - 12/07/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha u ka dhënë direktivat krerëve të degëve të Tiranës për përgatitjet e protestave kundër qeverisë.

Berisha u ka kërkuar kryetarëve që gjatë verës të programojnë punën dhe në kohën e duhur qytetarët të jenë të organizuar për të protestuar. Berisha u shpreh se protestat do të zhvillohen në të gjitha mënyrat dhe nuk do të ndalen.

“Pse në Kosovë çmimet janë më të ulëta se te ne? Sepse Kosova ka atë që nuk e kemi ne, nuk i vjedh qytetarët si këtu. Nuk e bën askush në botë, përveç këtu, dhe që padiskutim ka interesat e tij. Duhet të flasim me komunitetin, sa të vijnë, 5, 3, 7, por të flasim me ta. A mund të vazhdojmë kështu? Protestat kur të fillojnë, nuk do të ndalen. Do të jenë forma të shumëllojta. Kjo qeveri do të ikë. Nuk mund ta mbrojë më SPAK këtë qeveri. Jo, jo, do të përballet me popullin. SPAK është bërë kapaku i të gjitha vjedhjeve. Ka 4-5 muaj që ka dalë çështja e inceneratorëve. Çdo ditë Erion Vleiaj, me bandën e tij merr 80 mijë dollarë në ditë nga thesari, nga taksapaguesit. Po nuk ndodh kjo. Nuk ka cinizëm më ekstrem të kësaj drejtësie ndaj qytetarëve tanë. Si mund t’ia japë paratë njerëzve në kërkim, Zotos, Gugalljes? Tallen me ne, por ne nuk do të lejojmë. Ne kemi detyrime ndaj qytetarëve dhe do t’i përmbushim ato. Këtu drejtësia përdoret për të vënë kapakë. Ne kemi zgjidhjen, por çdo zgjidhje e jona fillon me largimin e këtyre. Ndaj, kërkohet që, verë është kjo, nuk them që të mos merren pushime, sepse keni fëmijë e familje, por do të programoni shumë mirë vazhdimin e punës në mënyrë të pandërprerë. Të përgatitemi për t’i dhënë përgjigjen më të merituar”,- tha Berisha./ Opinion.al

Pas