Kryesore

Berisha: Kemi opozitë të paaftë, pas 25 prillit Basha të kishte dalë në shesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:49 - 22/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha u takua me demokratët e Beratit mbrëmjen e sotme, nga ku akuzoi kryeministrin Edi Rama për keqqeverisje.

Teksa akuzoi Ramën, Berisha tha se demokratët janë tradhtuar dhe nga kryetari i PD, Lulzim Basha, të cilin e cilësoi si të paaftë dhe se ka dështuar për 8 vite.

“Të gjitha këto ndodhin me një opozitë të paaftë, me një opozitë që dështoi në çdo nismë në 8 vite, një opozitë që nuk fitoi dot besimin e qytetarëve, ndodhi në një opozitë që do mbrojë votën dhe nuk e mbrojti. Drama e madhe ishte 25 prilli për Shqiptarët. Edi Rama përdori sistemin patronazhistëve, i përdorur fill pas heqjes nga sistemi sllavo-pronar dhe e përdorur nga diktatura. Përdori Banda dhe kartelat e drogës. Kreu i opozitës, në vend që të dilte në sheh në mbrojtje të votës tuaj dhe të mbushte sheshet e të thoshte që këtë votë sta pranojë kurrë. Ky e harroi masakrën dhe u vërsul për zgjedhjen e tij dhe karrigen e tij, kjo përbëan një tradhti ndaj jush”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas