Kryesore

“Berisha iu nënshtrua Metës”/PD: Çdo votë për “Shtëpinë e Ilirit” është për RamënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 02/02/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka reaguar edhe një herë për koalicionin mes Komisionit të Rithemelimit dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Në një postim në “Facebook”, PD shkruan se për hallin e tij Berisha iu nënshtrua Ilir Metës, ndërsa këtij të fundit i duhen votat e demokratëve për pazare me Ramën.

Në formë ironike, PD thotë se çdo votë për “Shtëpinë e Ilirit” është votë për Edi Ramën.

Për hallin e tij, Sali Berisha iu nënshtrua Ilir Metës. Ilir Metës i duhen votat e demokratëve për pazarin e radhës me Edi Ramën.  Çdo votë për “Shtëpinë e Ilirit” është votë për Edi Ramën.

Demokratët e kanë provuar njëherë në kurrizin e tyre në 2013 pazarin Rama-Meta. Për hallin e Sali Berishës ata nuk do të bëhen më pjesë e pazarit të radhës

Sot është e qartë, nëse zgjedhe Berishën dhe Metën, mban Ramën. Nëse zgjedh Ramën, mban Berishën dhe Metën”,-shkruan PD./Opinion.al

Pas