Kryesore

“Berisha e Rama janë dy vëllezër siamez”,Basha: Njëri dhunon demokratët,tjetri…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 08/01/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë demokratike, Lulzim Basha në deklaratën e tij për mediat pas protestës në PD ka thënë se ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryeministri aktual, Edi Raa janë dy vëllezër siamez.

Berisha dhe Rama janë dy vëllezër siamez. Njëri manipulon zgjedhjet dhe tjetri nuk lë mjet pa përdorur duke kulmuar me dhunë mes demokratëve për ta përdorur PD-në si bunker për tu fshehur nga non grata dhe pasojat që kjo sjell për atë personalisht dhe rrethin e ngushtë”-tha Basha gjatë deklaratës së tij.

Sipas Bashës, njëri manipulon zgjedhjet ndërsa tjetri është dhunues i demokratëve./Opinion.al

Pas